01 października 2013

Profil Proama zwycięzcą rankingu Gazety Bankowej

Teaser Profil Proama zwycięzcą rankingu Gazety Bankowej

„Wrzucam na luz”, kampania prowadzona w mediach społecznościowych przez firmę ubezpieczeniową Proama, promująca kulturalne zachowanie na drodze, zajęła pierwsze miejsce w rankingu opublikowanym przez Gazetę Bankową. Obecnie akcję popiera już 60 tys. osób. Patronat nad kampanią sprawuje Komenda Główna Policji.

„Wrzucam na luz” to akcja zorganizowana na rzecz kulturalnego zachowania na drodze, wskazująca i jednocześnie piętnująca najczęściej spotykane agresywne i niegrzeczne postawy kierowców. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że przyczyną wielu wypadków drogowych i stłuczek jest często zbyt agresywna oraz ryzykowna jazda i niekulturalne zachowanie kierowców.Kampania jest realizowana w mediach społecznościowych, takich jak: Facebook, Google+, Twitter i Youtube.

Fanpage „Wrzucam na luz” zajął I miejsce wśród profili firm ubezpieczeniowych, obecnych na Facebooku, w rankingu Gazety Bankowej, opublikowanym 1 października br., zdobywając maksymalną możliwą liczbę punktów – 150. W zestawieniu analizowno okres od września 2012 do sierpnia 2013 i chociaż kampania  „Wrzucam na luz” wystartowała w listopadzie 2012, w ciągu 10 miesięcy zdążyła zdobyć 56 tys., 20,6 tys. zaangażowanych fanów i liczbę aktywności na poziomie 476 tys. (pod tym względem wynik Proama jest ponad 3-krotnie lepszy niż kolejnego profilu w zestawieniu).

Autor rankingu Dawid Jażdżewski, koordynator Sekcji Wdrożeń Interaktywnych w Apelli SA o profilu „Wrzucam na luz” pisze, że nie tylko jest największy w kategorii, ale również  „w analizowanym okresie miał zdecydowanie najlepsze wartości wszystkich wskaźników i wygrał ranking w cuglach. Co ciekawe, pojawił się dopiero w trakcie omawianego okresu, a mimo to udało mu się zwyciężyć. Dodatkowo w ciągu ostatnich 5 miesięcy 4 razy post Proamy był najbardziej angażującym komunikatem miesiąca wśród ubezpieczycieli. Jednym zdaniem: tak trzymać.” – dodaje.

Obecnie „Wrzucam na luz” popiera na Facebooku już ponad 60 tys. fanów.

Zaangażowanie fanów, dyskusja pod każdym wpisem, udostępnianie postów pokazują, że kultura jazdy jest tematem bliskim polskim kierowcom. Stworzyli oni również Dekalog Kulturalnego Kierowcy Wrzucam na luz, w którym zwrócili uwagę na takie problemy, jak za późne włączanie kierunkowskazów, jazda na suwak, czy potrzeba przepuszczanie pieszych na przejściach. Wierzymy, że dzięki naszej kampanii, zaangażowaniu fanów i partnerów, możemy wspólnie drobnymi krokami zmieniać zachowanie polskich kierowców. Dzięki temu w przyszłosci wszystkim będzie się lepiej, przyjemniej i bezpieczniej jeździło po polskich drogach – mówi Justyna Szafraniec, Dyrektor ds. PR w Proama.

Patronat nad akcją objęła Komenda Główna Policji. We współpracy z Policją 21 czerwca br. został zorganizowany Dzień Kulturalnego Kierowcy – Wrzucam na luz, który będzie obchodzony co roku, tydzień przed wakacjami.

Wspieranie kulturalnego zachowania na drodze jest spójne z polityką Proama, która docenia kulturalnych i bezpiecznych kierowców, dając im większą – 70% - zniżkę bonus-malus na ubezpieczenia samochodowe OC i AC. W prowadzeniu profili „Wrzucam na luz” w mediach społecznościowych firmę Proama wspiera agencja Think Kong.

Załączniki