22 lipca 2013

50 tys. kulturalnych kierowców na stronie Proama

Już 50 tys. osób poparło kulturalne zachowanie na drodze na stronie kampanii „Wrzucam na luz” na Facebooku, prowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Proama.

„Wrzucam na luz” to akcja zorganizowana na rzecz kulturalnego zachowania na drodze, wskazująca i jednocześnie piętnująca najczęściej spotykane agresywne i niegrzeczne postawy kierowców. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że przyczyną wielu wypadków drogowych i stłuczek jest często zbyt agresywna oraz ryzykowna jazda i niekulturalne zachowanie kierowców.

Poparcie 50 tys. osób i ich zaangażowanie w dyskusje na profilu Wrzucam na luz, potwierdzają, że kultura jazdy jest tematem bliskim polskim kierowcom. Jako kierowcy nie mamy wpływu na dziury w drodze i korki, ale mamy wpływ na to jak traktujemy innych uczestników ruchu drogowego i to możemy zmienić, by wszystkim przyjemniej i łatwiej jeździło się po polskich drogach – mówi Justyna Szafraniec, Dyrektor ds. PR, Proama.

Kampania jest realizowana w mediach społecznościowych, takich jak: Facebook, Google+, Twitter i Youtube.  Na Facebooku internauci stworzyli Dekalog Kulturalnego Kierowcy - Wrzucam na luz, w którym zwrócili uwagę na takie problemy jak za późne włączanie kierunkowskazów, blokowanie skrzyzowań, jazda na suwak, jazda lewym pasem na wielopasmówce, czy potrzeba przepuszczanie pieszych na przejściach.

W ramach kampanii, we współpracy z Policją, która objęła ją swoim patronatem,  21 czerwca br. został zorganizowany Dzień Kulturalnego Kierowcy – Wrzucam na luz, który będzie obchodzony co roku, tydzień przed wakacjami. Podczas Dnia Kulturalnego Kierowcy w 9 miastach w Polsce przy przejściach policjanci wręczali kulturalnym kierowcom naklejki akcji i słodycze. W sumie rozdali ponad 3 tys. naklejek. W ten sposób organizatorzy akcji chcieli uświadomić kierowcom potrzebę zatrzymywania się przed zebrą, przy której stoją piesi.

Dla Proama zorganizowanie kampanii „Wrzucam na luz” jest spójne z polityką firmy, która bezpiecznym, a tym samym kulturalnym kierowcom, daje większe – 70% - zniżki bonus-malus na ubezpieczenia samochodowe OC i AC.

W prowadzeniu profili Proama jest wspierana przez agencję Think Kong.