13 lutego 2019

All you need is love? Ubezpieczenie na romantyczne wypady

Walentynkowy weekend jest okazją do romantycznego wyjazdu we dwoje. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na spędzenie tego czasu w klimatycznym hoteliku na Mazurach, czy na krótki wyjazd w Tatry ubezpieczenie turystyczne podróży krajowych w Proama pozwoli w pełni cieszyć się czasem “we dwoje”.

Wystarczy chwila nieuwagi i upuszczenie na dywan kieliszka z czerwonym winem, aby romantyczny wieczór w klimatycznym hotelu zamienił się w źródło zmartwień. Jeśli bowiem zniszczymy wyposażenie hotelu jesteśmy zobowiązani do pokrycia kosztów wyrządzonych szkód. Może się też zdarzyć, że zbijemy lustro, uszkodzimy szklany blat stolika czy – szykując romantyczną kąpiel – zapomnimy zakręcić kurka z wodą i dojdzie do zalania i zniszczeń. Pakiet ubezpieczenia turystycznego w Proama zawiera m.in. OC w życiu prywatnym, które obejmuje ochroną właśnie zdarzenia tego typu.

- OC w życiu prywatnym obejmuje odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody – osobowe i materialne, które wyrządził osobom trzecim. Z tej polisy są pokrywane m.in. koszty szkód związanych ze zniszczeniem wyposażenia hotelowego przez ubezpieczonego, np. zbicie lustra czy zniszczenie dywanu. Ubezpieczyciel zapłaci za tego rodzaju szkody do wysokości sumy ubezpieczenia, wybranej przez klienta podczas zakupu polisy turystycznej. Suma takiego ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 100 tys. zł  - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU.

Ośnieżone górskie ścieżki czy dróżki w mazurskich lasach są doskonałym miejscem na walentynkowy spacer tylko we dwoje. Co się jednak stanie, jeśli podczas takiej wyprawy poślizgniemy się, upadniemy i złamiemy nogę czy rękę? Osobom korzystającym z ubezpieczenia turystycznego podróży po Polsce w Proama ubezpieczyciel zorganizuje m.in. niezbędną pomoc, np. znajdzie placówkę medyczną, która zajmie się poszkodowanym. Zwróci również koszty transportu medycznego, leczenia, hospitalizacji, zabiegów czy niezbędnych lekarstw. 

Urokliwe, zaciszne mazurskie ścieżki, czy może wieczory w termach w Białce? Każda para planująca wspólny weekend znajdzie coś dla siebie. Warto jednak w walentynkowych planach uwzględnić bezpieczeństwo i spokój swój i “drugiej połowy”.