20 sierpnia 2015

Ubezpieczenie mieszkaniowe Proama w rankingu Gazety Prawnej

Gazeta Prawna sprawdziła ceny ubezpieczeń mieszkań i domów w pięciu miastach w Polsce. W zestawieniu tym Proama zajęła pierwsze miejsce aż w 8 z 10 prezentowanych przez redakcję kategorii. Oprócz ceny ubezpieczenie mieszkaniowe Proama wyróżnia się bardzo szerokim zakresem ochrony i możliwością wyboru pakietów opartych na ryzykach nazwanych lub all risk.

W rankingu Gazety Prawnej ubezpieczenie Proama zajęło pierwsze miejsce w kategorii mieszkań znajdujących się na warszawskim Śródmieściu (186,15 zł/rocznie), w Gnieźnie (212,91 zł), Lublinie (215,66 zł) i w Szczecinie (229,36 zł). W przypadku domu jednorodzinnego również najlepszą ofertę ma Proama w Warszawie (351,37 zł/rocznie), Łomży (395,09 zł), Gnieźnie (401,88 zł) i w Lublinie (388 zł). W dwóch pozostałych kategoriach: mieszkanie w Łomży i dom w Szczecinie, Proama znalazła się na drugiej pozycji (odpowiednio: 214,72 zł i 416,48 zł).

- Bardzo nas cieszy wysoka pozycja w rankingu Gazety Prawnej, ale jeszcze ważniejszy dla klientów jest szeroki zakres ochrony. Ubezpieczenie mieszkaniowe Proama można dopasować do potrzeb każdej grupy: od osób szukających prostych, dedykowanych pakietów o stałym zakresie ubezpieczenia i atrakcyjnej cenie, przez tych potrzebujących zabezpieczyć kredyt hipoteczny, po osoby oczekujące pełnej, bogatej i kompleksowej ochrony domu i swojej rodziny – wyjaśnia Ewa Kłos, dyrektor Produktu w Proama.

Klient ma do wyboru ubezpieczenie oparte na ryzykach nazwanych (Proama Dom) lub all-risk. W Proama Dom ochroną objęte są szkody powstałe wskutek takich zdarzeń losowych jak: zalanie, pożar, huragan. Ponadto ubezpieczenie obejmuje ryzyko przepięcia i dewastacji bez limitów odpowiedzialności. Dodatkowo w przypadku ruchomości domowych, elementów stałych i piwnicy objęta ochroną jest również kradzież z włamaniem i rabunek.

Klient może także oczekiwać organizacji i pokrycia kosztów lokalu zastępczego do 30 dni (w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego uniemożliwiającego zamieszkanie w domu lub lokalu powyżej 2 dni) oraz pomocy finansowej do 5 000 zł udzielanej w ciągu 24 godzin. Ponadto Proama gwarantuje także dodatkowe świadczenia tj. pokrycie kosztów akcji ratowniczej, poszukiwania przyczyny szkody oraz naprawy zniszczonych lub uszkodzonych zabezpieczeń mienia.

W przypadku Proama Dom All Risk ochroną są objęte szkody powstałe wskutek wszystkich zdarzeń losowych, w tym również np. indywidualne źródła ciepła. W zakresie znajduje się również ryzyko kradzieży zwykłej dla części ogrodzenia i elementów zewnętrznych, ryzyko katastrofy budowlanej, działania zwierząt nienależących do ubezpieczonego lub osób mu bliskich oraz stłuczenia przedmiotów szklanych.

- W obydwu wariantach ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w standardzie obejmuje m. in. odpowiedzialność za „szkody zalaniowe” niezależnie od winy ubezpieczonego – dodaje Ewa Kłos.

Ponadto klienci, którzy kupią ubezpieczenie mieszkaniowe w Proama mogą nabyć również unikalne produkty dodatkowe: Assistance Rowerowe oraz Wsparcie Dziecka.