30 lipca 2015

Proama: ubezpieczenie dla firm chroni przed wichurą i burzą

Nie tylko zniszczone budynki, ale i przestój w działalności, to problemy z jakimi muszą borykać się w ostatnim czasie firmy ze względu na falę burz przechodzących przez Polskę.

Wykupując ubezpieczenie firmy, z reguły przedsiębiorca zabezpiecza majątek, nie zastanawiając się nad tym, jaki realny wpływ na jego biznes będzie miała potencjalna szkoda.

W sytuacji gdy, w wyniku jakiegoś zdarzenia, np. burzy, czy zniszczenia budynku przez wichury, przedsiębiorca nie będzie mógł przez miesiąc dostarczać kontrahentom zamówionego produktu, w tym czasie nie będzie osiągał przychodów, ale będzie musiał ponosić koszty w postaci np. pensji pracowników, czy rat kredytów. Jeżeli ubezpieczył mienie otrzyma odszkodowanie tylko z tego tytułu. Pokryje ono, w zależności od zakresu polisy, wartość budynku, maszyn oraz ewentualnie utraconych półproduktów, nie zapewni mu jednak pełnej rekompensaty poniesionych strat.

- Prowadząc działalność gospodarczą, warto wykupić polisę, która zabezpieczy firmę przed skutkami przestoju przedsiębiorstwa, np. w Proama kupując ubezpieczenie Proama dla firm można nabyć ubezpieczenie stałych i zwiększonych kosztów działalności oraz ubezpieczyć utracone dochody. Ubezpieczenie to może wykupić również osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą – mówi Ewa Kłos, Dyrektor ds. Produktów Ubezpieczeniowych w Proama.

Proama dla Firm to kompleksowa gama produktów ubezpieczeniowych skierowanych do przedsiębiorców prowadzących działalność w określonych branżach, których wartość majątku nie przekracza 10 mln PLN.

- Produkt ten wyróżnia się jednym z najszerszych zakresów na rynku, który został skonstruowany tak, aby można było w łatwy sposób stworzyć polisę dopasowaną do poszczególnych branż - dodaje Ewa Kłos.

Ubezpieczenie Proama dla firm zostało tak zaprojektowane, aby zagwarantować przedsiębiorcom kompleksową ochronę ich majątku. Zakres ubezpieczenia all-risk, czyli od wszelkich zdarzeń losowych, zapewnia ochronę m. in. od pożarów, zalań, huraganów, ale również od innych nieprzewidzianych zdarzeń. Ponadto w ofercie Proama zawarte są unikalne produkty dodatkowe, takie jak: pomoc podatkowa, pracownik na zastępstwo, klauzula kosztów stałych, klauzula zwiększonych kosztów, czy Assistance dla Firm, które od niedawna jest dostępne już za 19 zł.

Proama przygotowała również intuicyjny system do sprzedaży tego produktu, który pozwala agentowi, po wpisaniu PKD, precyzyjnie dobrać ofertę do potrzeb klienta. W ostatnim czasie wprowadziła również funkcjonalność, dzięki której po wpisaniu Regonu, dane firmy zaczytują się do systemu automatycznie.