18 czerwca 2015

Proama wspólnie z Europ Assistance Polska pomagają cyklistom

Firma Ubezpieczeniowa Proama wraz z Europ Assistance Polska uruchomiły nowy program ubezpieczeniowy skierowany do rowerzystów. Polisa rowerowa obejmuje pomoc medyczną, techniczną, a także nielimitowany dostęp do infolinii. Nowa oferta jest dostępna od 17 czerwca dla osób, które zdecydują się na zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania w Proama.

Program przygotowany specjalnie z myślą o miłośnikach dwóch kółek zapewnia rowerzystom pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku rowerowego oraz pomoc techniczną w przypadku awarii i uszkodzenia roweru.

W ramach pomocy medycznej rowerzyści mogą skorzystać z transportu medycznego, a ubezpieczenie zagwarantuje organizację i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z miejsca zdarzenia lub z miejsca zamieszkania do szpitala lub innej placówki medycznej odpowiednio wyposażonej do udzielenia pomocy. Ponadto polisa pokryje koszty związane z organizacją wizyty domowej lekarza pierwszego kontaktu czy pielęgniarki. Jeżeli lekarz zaleci wizytę u stomatologa, zostanie ona również zorganizowana i opłacona w ramach ubezpieczenia. Natomiast jeżeli w skutek nieszczęśliwego wypadku rowerzysta przebywa w szpitalu co najmniej 3 dni, będzie mógł skorzystać z organizacji i pokrycia kosztów wizyty u psychologa.
W sytuacji, gdy konieczna będzie rehabilitacja ubezpieczenie pozwoli na zorganizowanie i pokrycie kosztów wizyty fizykoterapeuty w miejscu zamieszkania Ubezpieczonego lub zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu Ubezpieczonego oraz wizyty w poradni rehabilitacyjnej, a także dodatkowo wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny.

Ubezpieczenie przewiduje realizację wsparcia w rehabilitacji do sumy tysiąca złotych, taki sam limit przewidziany jest dla pozostałych usług medycznych.

Z kolei pomoc techniczna obejmuje transport uszkodzonego lub zepsutego roweru z miejsca zdarzenia do miejsca zamieszkania albo do najbliższego serwisu rowerowego, nie dalej jednak niż 50 km. Ponadto cykliści w przypadku uszkodzenia roweru mogą liczyć na zorganizowanie lub pokrycie kosztów naprawy roweru maksymalnie do tysiąca pięciuset złotych, czy organizacji roweru zastępczego na okres siedmiu dni do wysokości pięciuset złotych.

„Klientom, którzy wybierają produkty Proama, niezależnie od tego czy to będzie ubezpieczenie samochodu, mieszkania, czy firmy, staramy się dać do dyspozycji ochronę dodatkową, która dobrze zabezpiecza ich potrzeby. Assistance Rowerowe jest doskonałym uzupełnieniem dla rowerzystów. Kupując ubezpieczenie mieszkaniowe w Proama klienci otrzymują w standardzie OC w życiu prywatnym, które chroni ubezpieczonego i członków jego rodziny przed konsekwencjami wyrządzenia szkód - podczas jazdy rowerem -  osobom trzecim. Mając ubezpieczenie mieszkaniowe rower chroniony jest przed kradzieżą z piwnicy, garażu czy domu. Assistance Rowerowe zapewnia  pakiet usług pomocowych w przypadku awarii, uszkodzenia  roweru, czy wypadku na rowerze. Jednym słowem kompleksowo chronimy rowerzystę i rower” – wyjaśnia Damian Zieliński, kierownik ds. ubezpieczeń mieszkaniowych w Proama.

„Jak wynika z Pierwszego Badania Rowerowego przeprowadzonego w 2015r. przez Europ Assistance Polska, bezpieczeństwo jest kluczowe dla większości rowerzystów. Cykliści czują się dość bezpiecznie (81%) na drogach podczas jazdy rowerem, jednak 52% z nich uważa, że inni rowerzyści zachowują się niebezpiecznie. Ubezpieczenie rowerowe jest idealnym rozwiązaniem dla podniesienia poczucia bezpieczeństwa rowerzystów. Jak twierdzą użytkownicy dwóch kółek najbardziej przydatne świadczenia w ramach ubezpieczenia na rower to m. in. naprawa uszkodzonego roweru (44%) oraz pomoc medyczna w razie wypadku (44%)” – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska.

Dodatkowo rowerzyści mają nieograniczony dostęp do infolinii medycznej, gdzie udzielone zostaną wszelkie niezbędne informacje dotyczące placówek świadczących pomoc medyczną, czy dyżurów aptek, a także do infolinii rowerowej, w ramach której można uzyskać informację np. o sklepach i serwisach rowerowych, imprezach i targach rowerowych.