24 października 2014

Zakwaterowanie zastępcze i pomoc finansowa w ramach polisy mieszkaniowej

Wybierając ubezpieczenie mieszkaniowe rzadko zwracamy uwagę na to, że mając odpowiednią polisę możemy w ramach posiadanej ochrony otrzymać dodatkowe świadczenia, takie jak: zakwaterowanie zastępcze, transport i przechowywanie ocalałego mienia czy pomoc finansowa na zakup artykułów pierwszej potrzeby. Okazują się one niezwykle przydatne w takich sytuacjach, jak ostatni wybuch gazu w Katowicach

- Czasami traktujemy polisę mieszkaniową jako obowiązek wymagany przez bank przy kredycie mieszkaniowym, nie zwracając uwagi na jej zakres oraz warunki. Warto jednak poświęcić chwilę i dokładnie zastanowić się nad zakresem wybieranego ubezpieczenia mieszkaniowego, w tym ofertą produktów dodatkowych - wyjaśnia Maja Lech z Centrum Ubezpieczeń Biznesowych i Indywidualnych. - Na przykład ubezpieczenie mieszkaniowe Proama obejmuje zakwaterowanie zastępcze już w standardowym zakresie ochrony. W przypadku zajścia zdarzenia uniemożliwiającego zamieszkanie w domu lub mieszkaniu, gdy czas ich przywrócenia do stanu zamieszkania przekracza 4 dni, Proama zorganizuje ubezpieczonemu i jego rodzinie pobyt w hotelu, pokryje także koszty z tym związane. Poszkodowani mogą liczyć na refundację do 5 dób hotelowych. Ponadto, Ci, którzy posiadają dodatkowo Assistance Domowe, mogą oczekiwać organizacji i pokrycia kosztów lokalu zastępczego nawet do 30 dni

Assistance Domowe w Proama obejmuje szereg także innych usług, które mogą okazać się niezmiernie pomocne w momencie niespodziewanej tragedii. Są to dozór miejsca ubezpieczenia, transport i przechowanie ocalałego mienia, transport do lokalu zastępczego czy też udzielenie natychmiastowej pomocy finansowej na zakup artykułów pierwszej potrzeby.

- Wspomniana pomoc finansowa w wysokości do 2 tys. złotych jest wypłacana w ciągu 24 godzin od momentu zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego. Może się ona okazać nieocenioną dla osób, które w jednej chwili straciły dach nad głową wraz z całym dobytkiem, także ze wszystkimi dokumentami i odzieżą – dodaje Damian Zieliński, kierownik ds. ubezpieczeń mieszkaniowych w Proama.

Posiadacze Assistance Domowego mogą liczyć również na pomoc Opiekuna Klienta, czyli osoby, która będzie nadzorowała prace związane z odbudową zniszczonego lub poważnie uszkodzonego domu lub mieszkania, tj. zamawianie materiałów budowlanych czy też nadzorowanie prac ekip remontowych.

Ubezpieczenie mieszkaniowe Proama dostępne jest w dwóch wariantach: Proama Dom i Proama Dom Premium. W standardowym zakresie ochrony obejmuje również np. odpowiedzialność cywilną za szkody związane z użytkowaniem nieruchomości oraz ryzyko przepięcia i dewastacji. Ubezpieczony może także liczyć na dodatkowe świadczenia tj. pokrycie kosztów akcji ratowniczej oraz poszukiwania przyczyny szkody.

Osoby, posiadające ubezpieczenie mieszkaniowe w Proama, otrzymują dodatkowe 10% zniżki na zakup ubezpieczenia samochodu. Zniżka w OC przysługuje już gdy składka za ubezpieczenie mieszkaniowe jest wyższa niż 150 zł, a w AC gdy przekracza 250 zł.