14 marca 2013

Proama Ubezpieczeniowym Liderem Informatyki

Teaser Proama Ubezpieczeniowym Liderem Informatyki

Proama otrzymała główną nagrodę w konkursie Gazety Bankowej Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012. Ubezpieczyciel został również wyróżniony w kategorii systemy transakcyjne za system PROAgent i systemy do obsługi fukcji Osobistego Doradcy.

Konkurs Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012 został zorganizowany przez Gazetę Bankową już po raz jedenasty. W skład kapituły konkursu, której przewodniczył  prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz, wchodzili eksperci z dziedziny ekonomii, bankowości, finansów oraz informatyki.

Współzawodnictwo rozgrywane było w czterech kategoriach: systemy transakcyjne, systemy back office, bankowość elektroniczna i e-finanse, bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej. W każdej kategorii przyznano nagrody w postaci statuetek. Kapituła wyłoniła również Liderów Informatyki Instytucji Finansowych w dwóch kategoriach: banki i firmy ubezpieczeniowe.

W imieniu Proama nagrodę główną w sektorze ubezpieczeniowym, czyli statuetkę i tytuł Ubezpieczeniowy Lider Informatyki 2012 z rąk Macieja Goniszewskiego, Redaktora Naczelnego Gazety Bankowej, odebrał Dariusz Jankowski, Dyrektor IT w Proama.

 - Jesteśmy niezmiernie dumni, że otrzymaliśmy tak ważną dla środowiska finansowego nagrodę technologiczną już po pierwszym roku komercyjnej działalności – powiedział Dariusz Jankowski, Dyrektor IT w Proama.– Jest to zasługa wszystkich naszych pracowników oraz efekt ścisłej współpracy biznesu i zespołu IT. To dopiero początek naszej drogi, a ta statuetka będzie dla nas dodatkową motywacją, by ciągle udoskonalać nasze rozwiązania.

Proama otrzymała  również wyróżnienie w kategorii systemy transakcyjne za system PROAgent i systemy do realizacji funkcji Osobistego Doradcy. Bankowym Liderem Informatyki 2012 został Alior Bank. Nagrody wręczono 13 marca br. podczas Wielkiej Gali Technologicznej Gazety Bankowej w Centrum Nauki Kopernik.

 

***

O Proama

Proama (www.proama.pl) to najszybciej rozwijająca się firma ubezpieczeniowa w Polsce, która w ciągu 11 miesięcy sprzedała ponad 250 tys. polis. Proama wyróżnia się na rynku, proponując klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus-malus w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców.  Produkty ubezpieczyciela dostępne są poprzez Internet, telefon i u agentów. Proama oferuje ubezpieczenia OC i AC, obudowane w wachlarz produktów dodatkowych, takich jak: Super Assistance, NNW Komunikacyjne, NNW Domowe, Ochrona Prawna, czy Ubezpieczenie od Utraty Pracy.

Proama jest również laureatem godła Laur Konsumenta – Odkrycie 2012, jako marka innowacyjna, „funkcjonująca na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, ale już zdobywająca serca klientów”.

Autocasco w Proama zostało uznane za Najlepszy Produkt Ubezpieczeniowy w konkursie Polish Insurance Awards 2012.

Strona internetowa www.proama.pl została wyróżniona certyfikatem Użyteczna Strona.Jednocześnie – według organizatorów badania - wśród wszystkich stron badanych dotychczas przez audytorów programu w Polsce , uzyskała rekordowy (najwyższy) rezultat – aż 95%!

 

Załączniki:

Statuetka Ubezpieczeniowy Lider Informatyki 2012, Fot. Jarosław Brożek/Elite Studio

Gala Technologiczna Gazety Bankowej, Fot. Jarosław Brożek/Elite Studio