19 listopada 2012

Statuetka Użyteczna Strona dla Proama

Teaser Statuetka Użyteczna Strona dla Proama

19 listopada br., podczas uroczystej Gali w Ministerstwie Gospodarki, Proama otrzymała statuetkę Użyteczna Strona. Według organizatorów badania – Fundacji Obserwatorium Zarządzania - wśród wszystkich stron badanych dotychczas przez audytorów programu w Polsce , www.proama.pl uzyskała rekordowy (najwyższy) rezultat – aż 95%!

W Proama, Internet to jeden z trzech - obok Osobistego Doradcy, dostępnego przez telefon oraz agentów - sposób kontaktu z klientami. Tym samym strona www.proama.pl jest nie tylko miejscem, w którym zainteresowane osoby otrzymują informacje o firmie, jej działalności i produktach, ale również, albo przede wszystkim, miejscem, gdzie klient może sprawdzić składkę, kupić polisę, czy zamówić bezpłatną rozmowę z Osobistym Doradcą.

Wchodząc na kalkulator składki, po wprowadzeniu danych, klient otrzymuje w przejrzystej formie ofertę, a w przypadku pakietów AC – tabelę z propozycjami z zaznaczonymi zakresami ochrony i sam może wybrać tę, najbardziej dopasowaną do jego potrzeb i budżetu. Strona Proama jest również miejscem, z którego agenci, współpracujący z ubezpieczycielem, kierowani są do dedykowanego im systemu ProAgent, a dziennikarze do biura prasowego.

- Bardzo cieszy nas fakt, że strona internetowa Proama została wyróżniona certyfikatem Użyteczna Strona, a jeszcze bardziej cieszy nas, że wśród wszystkich stron badanych dotychczas przez audytorów programu w Polsce, uzyskaliśmy rekordowy rezultat – aż 95%! Nie osiadamy jednak na laurach, a dzięki analizie audytorów programu „Użyteczna Strona”, otrzymaliśmy wskazówki, co jeszcze możemy usprawnić, aby proces kalkulacji składki, czy zakupu polisy na www.proama.pl, był jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny -– mówi Łukasz Jadachowski, Dyrektor Marketingu w Proama.

Badając www.proama.pl audytorzy programu docenili m. in. bardzo intuicyjny i przyjazny kalkulator składki oraz system pomocy i wsparcia dla mniej zorientowanych użytkowników, np. "dymki" informacyjne, zawierające zdjęcia dokumentów z zaznaczonym miejscem, w którym znajduje się wymagana informacja. Pozytywnie ocenili również fakt, że połączenie jest szyfrowane i widoczny jest certyfikat potwierdzający to bezpieczeństwo.

Badanie Użyteczna Strona jest realizowane przez Fundację Obserwatorium Zarządzania i składa się z  trzech etapów: listy kontrolnej, czyli badania standardów użyteczności, skupiającej się na elementach takich jak: dostępność, funkcjonalność, bezpieczeństwo i SEO; audytu eksperckiego metodą cognitive walkthrough, czyli symulacji wizyty użytkownika na serwisie i wykonanie najważniejszych procesów, np. zakup polisy oraz audytu SEO. Certyfikat posiada akredytację Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, a Ministerstwo Gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości są jego patronami honorowymi.

 

W załączeniu zdjęcia z Gali wręczenia statuetek Użytecznej Strony.

***

Proama (www.proama.pl) to najszybciej rozwijająca się firma ubezpieczeniowa w Polsce. Proama wyróżnia się na rynku, proponując klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus-malus w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców.  Produkty ubezpieczyciela dostępne są poprzez Internet, telefon i u agentów.

Proama oferuje ubezpieczenia OC i AC, obudowane w wachlarz produktów dodatkowych, takich jak: Super Assistance, NNW Komunikacyjne, NNW Domowe, Ochrona Prawna, czy Ubezpieczenie od Utraty Pracy.

Proama jest również laureatem godła Laur Konsumenta – Odkrycie 2012, jako marka „funkcjonująca na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, ale już zdobywająca serca klientów” oraz Rynkowy Lider Innowacji 2012 – Jakość, Kreatywność, Efektywność.